Най-интересното от българският бадминтон през отминалия месец.

Националният отбор на България по бадминтон се класира за Европейското първенство за смесени отбори Badminton Europe, което ще се проведе от 14 до 18 февруари следващата година във Франция.Съставът, воден от Петя Неделчева и Стилиян Макарски, победи  Финландия с 3:0

Сребро за Димитър Янакиев на международния турнир по бадминтон в Коспикуа (Малта). Янакиев загуби на финала от водача в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан с 21:19, 17:21, 21:14 в оспорван мач, продължил 64 минути.

Бронзово отличие за двойката Патрик Димитров и Цветан Иванов на международния турнир по бадминтон за юноши под 17 години в Медводе (Словения). На полуфинал българските състезатели Димитров и Иванов загубиха от румънците Влад Дехелян и Джордже Мокан с 10:21, 21:17, 11:21 за 33 минути. Преди това Димитров и Иванов постигнаха три поредни победи в турнира.

България се класира на четвърто място на отборния международен турнир по бадминтон за юноши и девойки под 15 години в унгарския град Печ. Българските състезатели претърпяха поражение в спора за бронза от Чехия с 3:6.Победите срещу чехите записаха Йордан Йорданов, Елена Попиванова и на двойки Йорданов/Стратиев. Победител стана отборът на домакините от Унгария след успех с 6:3 над Швейцария.Отборът е в състав Мартин Стратиев (СК Ракетлон Варна), Калоян Великов (СКБ Русе), Йордан Йорданов (БК Анета Янева-НСА София), Георги Рупцов (КФВС Атлет Първомай), Десислава Каркадакова (БК Анета Янева-НСА София), Виктория Попова (КФВС Атлет Първомай), Елена Попиванова (КФВС Атлет Първомай) и Василена Банялиева (КФВС Атлет Първомай).